Prezent dla rodziców na święta do 20% taniej nie musi być drogi. Produkt powinien być przede wszystkim praktyczny. Świetną opcją może być zakup książki dotyczącej wychowania dziecka. 

“Self-Reg. Jak pomóc dziecku (i sobie) nie dać się stresowi i żyć pełnią możliwości” – Stuart Shanker, Teresa Barker

Książka daje przede wszystkim rodzicom praktyczne wskazówki dotyczące tego, w jaki sposób mogą nauczyć swoje pociechy samoregulacji emocji. W ten sposób dzieci będą miały możliwość wpływania na swoje zachowanie. Osoby dorosłe uzyskają również informacje dotyczące kontrolowania impulsywności czy usprawnienia koncentracji. Rodzice będą również wiedzieli jak pomóc dzieciom poradzić sobie z trudnymi doświadczeniami. Jedyną wadą omawianej pozycji jest fakt, że czyta się ją stosunkowo ciężko przez liczne nawiązania do badań naukowych. 

“Mózg dziecka. Przewodnik dla rodziców”, Alvaro Bilbao

Jest to z kolei idealna książka dla wszystkich rodziców, którzy zastanawiają się, dlaczego dzieci zachowują się w taki, a nie inny sposób. “Mózg dziecka. Przewodnik dla rodziców” pozwoli rodzicom lepiej zrozumieć pociechy. Autor bardzo dokładnie opisał w jaki sposób rozwija się mózg, a także jak można wykorzystać w praktyce otrzymaną wiedzę. Alvaro Bilbao proponuje również różne techniki i narzędzia, które są adekwatne do przekazywanej wiedzy. Mogą one być pomocne w przypadku chęci wsparcia przez rodziców rozwoju emocjonalnego i intelektualnego dziecka. 

“Zintegrowany mózg – zintegrowane dziecko. 12 rewolucyjnych strategii kształtujących umysł twojego dziecka” – Daniel J. Siegiel, Tina Payne Bryson

Jak wiadomo, mnóstwo rodziców szuka w różnych źródłach informacji dotyczących rozwoju dziecka. W omawianej pozycji znajduje się tabela, w której zostały rozpisane etapu rozwoju, a także ważne wskazówki dotyczące wsparcia pociechy w określonym okresie. Godny uwagi jest również fakt, że każdy z rozdziałów zawiera ważne podsumowanie. W ten sposób osoby dorosłe będą mogły przypomnieć sobie treści. Książka udowadnia, że o mózgu dziecka można mówić w niezwykle prosty sposób.